Product Overview
Indoor/outdoor planter features 3-tier stacking system. Its compact footprint is ideal for planting herbs and flowers. Made in Canada.
- 3-tier stacking to maximize planting space
- Ideal for planting herbs and flowers
- Durable & weather resistant
- Black
Info & Guides
Specifications
| Brand | TIERRA VERDE |
| Colour Family | BLACK |
| Size | 16.5" |
| Assembled Product Length | 15" |
| Shape | N/A |
| Assembled Product Height | 16.5" |
| Assembled Product Width | 15" |
| Package Weight | 8.10 lbs |
| Package Length | 13.10 in |
| Package Width | 13.10 in |
| Package Height | 11.10 in |
| Dimensions: | 13.100in x 13.100 in x 11.100 in |