Product Overview
Common or plain salt is commonly used when mixing rations. Salt is required for all animals to function normally.
- Plain salt block
- Ideal for all livestock species
- 20 kg
Info & Guides
Specifications
| Brand | SALTEC |
| Colour Family | BROWN |
| Material | N/A |
| Size | 20 KG |
| Package Weight | 44.40 lbs |
| Package Length | 8.00 in |
| Package Width | 9.00 in |
| Package Height | 8.00 in |
| Dimensions: | 8.000in x 9.000 in x 8.000 in |