Product Overview
Designed with a textured stone-look finish, this dark grey ceramic pot brings a natural and elegant touch to any space. Its large size is perfect for medium to large indoor plants.
- Stone-look textured finish - Neutral dark grey colour
- Durable ceramic material
Info & Guides
Specifications
| Brand | SOENDGEN KERAMIK |
| Colour Family | GREY |
| Size | 10.5" |
| Shape | ROUND |
| Package Weight | 7.06 lbs |
| Package Length | 11.00 in |
| Package Width | 11.00 in |
| Package Height | 10.00 in |
| Dimensions: | 11.000in x 11.000 in x 10.000 in |