Product Overview
This ceramic pot features a warm terracotta tone with a textured surface, ideal for rustic or natural-inspired décor. Great for herbs and small houseplants.
- Textured terracotta-style body
- Warm earthy tone - Ideal for rustic settings
Info & Guides
Specifications
| Brand | SOENDGEN KERAMIK |
| Colour Family | BROWN |
| Size | 4" |
| Shape | ROUND |
| Package Weight | 0.31 lbs |
| Package Length | 4.00 in |
| Package Width | 4.00 in |
| Package Height | 4.00 in |
| Dimensions: | 4.000in x 4.000 in x 4.000 in |