Product Overview
Utlra TM has the highest level of essential minerals on the market. It is a great choice to help prevent diseases such as foot rot, pink eye and infertility.
- Ultra Trace Mineralized Salt Block
- For cattle and horses
- 20 kg
Info & Guides
Specifications
| Brand | SALTEC |
| Colour Family | BROWN |
| Material | N/A |
| Size | 20 KG |
| Package Weight | 44.50 lbs |
| Package Length | 9.00 in |
| Package Width | 9.00 in |
| Package Height | 8.00 in |
| Dimensions: | 9.000in x 9.000 in x 8.000 in |