Product Overview
Designed for orchids, this matte anthracite ceramic vase features side openings for ventilation and root health. A modern and elegant option for orchid lovers.
- Designed for orchids
- Matte anthracite colour
- Modern and minimalist shape
Info & Guides
Specifications
| Brand | SOENDGEN KERAMIK |
| Colour Family | BLACK |
| Size | 5" |
| Shape | ROUND |
| Package Weight | 1.39 lbs |
| Package Length | 5.00 in |
| Package Width | 5.00 in |
| Package Height | 6.00 in |
| Dimensions: | 5.000in x 5.000 in x 6.000 in |